flag tr flag eng

FİBROGEL

Merhabalar,

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

2003’ den bugüne kadar Kök Hücre Saklama alanında faaliyet gösteren şirketimiz bu alanda öncü kuruluş olup Kök Hücre Bankacılığı konusunda başlattığı saklama faaliyeti ile ileriye dönük olarak olası hastalık veya sakatlıkların tedavisi amacıyla Kordon Kanı, Kordon Dokusu, Diş, Yağ ve Kemik iliği gibi kök hücre içeriği yüksek tüm dokulardan kök hücreleri ayrıştırarak 'Kişi ve Aileye Özel Saklama' hizmetini vermektedir.

Genkord Sağlık ve Biyoteknoloji Hizmetleri;Güneşli – Erdinç Binaları içerisindeki Ar-Ge Merkezi ve GMP laboratuarımızda faaliyet göstermektedir. 350 lik GMP alanı ile Türkiye'deki en büyük kök hücre bankası olup tüm sistemimiz yurtiçi ve yurtdışı akredite kuruluşlar tarafından denetlenmektedir.

Genkord, son 7 yılda yaptığı araştırma projeleri ile Türkiye’ de en çok araştırma yapıp başarıyla sonuçlandıran ilk 5 firma arasında seçilerek Borsa İstanbul Özel Pazar’ da kote edilmiştir.

FİBROGEL

FİBROGELTM Nedir?


FibrogelTM, hastadan alınan cilt örneğinden, GMP (İyi Üretim Uygulamaları) şartlarında çoğaltılmış fibroblast ve plazmasından oluşturulan plasmagel dolgu ile kombine edilmiş; Dünyadaki ilk ‘Kişiye Özel’ geliştirilmiş ‘Canlı Hücre’ içeren dolgulardır. FibrogelTM içerisinde yer alan fibroblastlar, vücudumuzdaki tüm cilt ve dokuların 3 boyutlu iskeletini oluşturan kollajeni sentezleyen ve diğer hücreler arası ortam bileşenlerinin sentezini sağlayan yapı hücreleridir. Fibroblastların otolog kullanımı, yani kişinin kendi hücrelerinden hazırlanması, herhangi bir allerji ya da doku reddi gibi riskleri ortadan kaldırmakta, plasmagelin içerdiği trombosit ve fibrin yapılar nedeniyle uygulama esnasında oluşabilecek morarma, kanama gibi yan etkilerin de daha az oluşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda yanlışlıkla yapılan damar içi uygulama durumlarında ise hiçbir yan etki ve dolaşım bozukluğuna da yol açmamaktadır. Yine ayrıca sentetik ya da hayvansal ürünler üzerinden hazırlanan tedavi ürünlerinde görülen istenmeyen mikrobiyolojik etkenlerin (bakteri, virüs, prion vb. deli dana hastalığı….) hastaya bulaşması önlenmektedir.
FibrogelTM dolgular, Otolog fibroblast hücre kültürleri ve jel formuna getirilen hasta plazması ile birleştirilerek; hem dolgu olarak hem de kollajen üretimini arttıran anti-aging etkili tedavi yöntemi olarak aktif bir şekilde kullanılmaktadır. FibrogelTM dolguları diğer sentetik hyaluronik asit dolgulardan ayıran en temel farklardan bir diğeri ise hyaluronik asit dolgular, 3 aydan itibaren etkisini kaybedip 6ay-1 yıl içerisinde hastanın eski haline dönmesine neden olurken; firiğe dolgular cilt altına yerleştirilmiş biyoreaktör etkisi göstererek sürekli sentezlenen kollajen sayesinde gittikçe artan düzelme ve canlı görünüme yol açmaktadır.

neden fibrogel

Neden FİBROGELTM Kişiye Özel Dolgu?


Doku mühendisliğinde 3 boyutlu yapı elde etmek, dolayısıyla kemik-kıkırdak ya da karaciğer, kulak, damar, kalp gibi organ ve dokuların yapımı yakın gelecekte hedeflenen ve üzerinde en çok çalışılan araştırma alanlarının başında gelmektedir. Doku mühendisliği uygulamalarını uygulama esasını aşağıda tabloda gösterilen TRİAD olarak tanımlanan 3 ana faktörün bir araya getirilmesi ve vücut içi yada biyoreaktör dediğimiz insan vücudunu simule eden ortamlarda yaşatılması ile üretimi gerçekleştirilmektedir.

doku muhendisligi

FibrogelTM kişiye özel dolgular, diğer hücresel ve sentetik(hyaluronik asit, pla,pga…) dolgulardan farklı olarak hücre-ve biyoiskelet içermesi nedeniyle doku mühendisliği esaslarına uygun hazırlanmış tek tedavi ürünüdür. Bu özelliği nedeniyle de uygulama alanında etkinlik gösteren ve uygulama sonrası da etkinliği artarak devam eden biyoaktif , riski olmayan ve yaşlanmamıza neden olan kollajen kaybını kök hücre, PRP gibi odaklanmamış genel tedavi ürünlerinden farklı olarak doğrudan yerine koyan yani replase eden tek hücresel tedavi ürünüdür.

FİBROGELTM UYGULAMASININ DİĞER YÖNTEMLERE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ

FibrogelTM enjeksiyonu, dolgu malzemelerinin uygulanmasının sağladığı kısa vadeli çözümlerden çok, cilt kırışıklıklarının yok edilmesinde, yenilenme ve dolgu etkisi ile kendini gösteren özel bir yöntemdir.

Alerjik Değildir: FibrogelTM enjeksiyonunda vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı reaksiyonları göstermez. Dolayısıyla yapay yollardan elde edilen HA(hyaluronik asit) vb. bazı dolgulara göre allerji riski yoktur.

Hayvansal Hastalık Geçişi Riski Yoktur: Bu uygulamada otolog doku kullanıldığı gibi, bu dokudan elde edilen hücrelerin gelişimi ve çoğaltılması aşamasında ticari hayvansal kaynaklı serumlar yerine kişinin kendi kanından elde edilen serum kullanılır. Dolayısıyla hayvansal hastalık taşıma riski kesinlikle yoktur.

Kalıcı ve Uzun Etkilidir: Bu yöntemde sayısal olarak çoğaltılan canlı otolog fibroblastlar hastada doğrudan hedeflenen bölgeye enjekte edilerek; burada sürekli kollajen onarım sistemi

oluştururlar. Son bulgular en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu

göstermektedir. Bu çalışmalardaki histolojik analizler fibroblast enjeksiyonunun kollajen artışını sağladığını ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da arttırdığını kanıtlamaktadır.

FİBROGELTM KULLANIM ALANLARI

ESTETİK ALANINDA KULLANIM

 • Yüzdeki Kırışıklıkların Giderilmesi
 • Dudakların Dolgunlaştırılması
 • Geçirilmiş Cerrahi ya da Travmaya Bağlı Deprese Skarlar
 • Yüz Yenileme
 • Akne veya Suçiçeği Sonrası Deprese Skarlar
 • Kronik Yara
 • Saç Kaybı

HASTALIKLARDA KULLANIM

 • Vitiligo
 • Tenisçi Dirseği
 • Tendinit
 • Amputasyon güdüklerinde deri kalitesinin artırılması
fibrogel.jpg

Adım #1 - GENKORD’A Başvuru

Genkord FibrogelTM hizmeti almaya karar verildikten sonra, merkezimizle 7/24 iletişime geçilebilir.

Adım #2 - Doku Parçası Aldırma ve Genkord’a Gönderimi

Uygulama alanı önceden lokal ve tropikal olarak bir anestetik ile uyuşturulur. Ardından kulak arkasından veya kulak memesi arkasından yaklaşık 2x4 mmlik doku parçası için punch veya eksizyonal biyopsi yapılır.

Biyopsi gününden önce GENKORD tarafından kit ile örneğin transferi sağlanır. Kitimiz, periferik kan örneği için 5 kan tüpü, koruyucu solüsyon ve bilgilendirme formundan oluşmaktadır.

Alınan biyopsi numuneleri, tarafımızdan sağlanan koruyucu solüsyon içerisine dikkatli ve steril bir şekilde alınmalıdır. Doku örnekleri kitin içerisinde +4 derecede taşınmalı ve en geç 12 saat içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Adım #3 - GENKORD GMP Laboratuvarı İşlemleri

FibrogelTM, otomasyon sistemi (personel hatasını önlemek ve enfeksiyon riskini kaldırmak kapalı sistem cihaz) ile ayrıştırma gerçekleştirilir. Doku parçasından 1 ay boyunca kök hücre izolasyonu yapılır ve hücrelerin çoğaltılması sağlanır. Üretim sonunda hücre sayımı, canlılık, morfolojik analiz, immünfenotipleme, farklılaşma yeteneğinin ölçümü ve aerop&anaerop kültür testleri yapılır.

Adım #4 – Uygulama

FibrogelTM dolgularda  2 tüp kan daha istenir ve hazırlanan her seans için ortalama 40milyon adet  fibroblastlar hasta serumundan hazırlanan gel ile karıştırılarak uygulama için insülin iğnesi ile enjeksiyon uygulanır.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım