flag tr flag eng

FİBROPLUS / FİBROGEL

Neden FibroPlus/Fibrogel

Genkord FibroPlus/FibroGel uygulamasındaki en önemli ayrıcalık, kişinin kendi hücreleri ile cildin temel dokusu olan kollajenin üretimi ve yenilenme aşamasının tetikleniyor olmasıdır.

Kişinin kendi hücreleri sadece yeni kollajen üretmekle kalmaz aynı zamanda cildin yenilenmesine ve onarımına katkıda bulunur.

FibroPlus/Fibrogel Neden PRP ile hazırlanmalı?

Otolog Fibroblastlar, PRP (Platelet Rich Plasma) içeren ortamlar içerisinde kültüre edilerek çoğaltılması hem hücre sayısı ve kalitesini arttırmakta hem de uygulama sırasında fibroblast yenilenmesi hedefine yönelmiş kök hücre yönelimini sağlamaktadır.

Diğer uygulamalardaki gibi fibroblast uygulaması sırasında PRP verilmesi, nonspesifik kök hücre yönlenmesine neden olurken PRP içerisinde çoğaltılmış fibroblast enjeksiyonu ile hedefe yönelmiş kök hücre sinyalizasyonu hedeflenmiştir.

fibrogel fibroplus 02 fibrogel fibroplus 03

Fibroplus/Fibrogel Uygulamasının Diğer Yöntemlere Göre Üstünlükleri Nelerdir?

FibroPlus/Fibrogel enjeksiyonu, dolgu malzemelerinin uygulanmasının sağladığı kısa vadeli çözümlerden çok, cilt kırışıklıklarının yok edilmesinde, yenilenme ve dolgu etkisi ile kendini gösteren faydalı bir yöntemdir.

FibroPlus/Fibrogel Allerjik midir?

FibroPlus/Fibrogel enjeksiyonunda vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı reaksiyonları göstermez. Dolayısıyla yapay yollardan elde edilen HA (Hyaluronik Asit) vb. bazlı dolgulara göre allerji riski yoktur.

FibroPlus/Fibrogel Hayvansal Hastalık Geçişi Riski Var mıdır?

Genkord Sağlık ve Biyoteknoloji hizmetleri olarak bu uygulamada otolog doku kullanıldığı gibi, bu dokudan elde edilen hücrelerin gelişimi ve çoğaltılması aşamasında ticari hayvansal kaynaklı serumlar yerine kişinin kendi kanından elde edilen serum kullanılır. Dolayısıyla hastalık taşıma riski yoktur.

FibroPlus/Fibrogel Kalıcı ve Uzun Etkilidir

Bu yöntemde sayısal olarak çoğaltılan canlı otolog fibroblast hücreler hastada doğrudan hedeflenen bölgeye enjekte edilerek; burada sürekli kollajen onarım sistemi oluştururlar. Son bulgular en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalardaki histolojik analizler fibroblast enjeksiyonunun kollajen artışını sağladığını ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da artırdığını kanıtlamaktadır.

FibroPlus/FibroGel Nerelerde Kullanılır?

  • Yüzdeki Kırışıklıkların Giderilmesi
  • Dudakların Dolgunlaştırılması
  • Yanık, Geçirilmiş Cerrahi ya da Travmaya Bağlı Oyukluk Tedavisi
  • Mezoterapi ile yapılabilecek Yüz Yenileme (Facial Rejuvenation) Uygulamaları
  • Akne veya Suçiçeği gibi Rahatsızlıklar Sonrası Oluşan Deformasyonların Giderilmesi
  • Kapanmayan Kronik Yaraların Tedavisi
  • Uzun Süreli Cilt İzlerinin Tedavisi

FibroPlus/Fibrogel Uygulamalarında Yaş Sınırı Var mıdır?

Uygulama en çok 35 yaş üstü grupta uygulansa da hastadaki mevcut soruna göre her yaşta uygulanabilmektedir.

FibroPlus/FibrogelYan Etkisi Var Mıdır?

Genkord Sağlık ve Biyoteknoloji hizmetleri bu uygulamada otolog (kişinin kendi) fibroblast gelişiminde hastanın kendi serumu kullandığı için herhangi bir yan etkisi yoktur.

Doku Parçası Aldırmak Ağrılı mıdır?

Uygulama alanı önceden lokal ve topikal olarak bir anestetik ile uyuşturulur. Ardından kulak arkasından veya kulak memesi arkasından yaklaşık 2x4 mm'lik doku parçası için biyopsi yapılır. Punch biyopsinin iz bırakma olasılığı yüksek olduğu için eksizyonal biyopsi önerilir.

Uygulama, cilt altındaki yağlı derinin üst tabakasını kapsaması nedeniyle, yarayı kapatmak için dikiş gerekli olabilir.

Doku Parçasının GENKORD’a Gönderimi

Biyopsi gününden önce GENKORD tarafından kit ile örneğin transferi sağlanır. Kitimiz, periferik kan örneği için tüpler, koruyucu solüsyon ve bilgilendirme formundan oluşmaktadır. Alınan biyopsi numuneleri, tarafımızdan sağlanan koruyucu solüsyon içerisine dikkatli ve steril bir şekilde alınmalıdır.

Doku örneklerikitin içerisinde +4ºC de taşınması ve en geç 12 saat içerisinde GENKORD merkezimize ulaştırılmalıdır.

DİKKAT! Doku ürünlerin eksi derecelerde transferi kesinlikle doku kaybı ile sonuçlanır. Dolayısıyla +4ºC ninaltındaki soğukluk derecelerinde taşınması kesinlikle önerilmez.

FibroPlus/FibroGel Enjeksiyon Günü

Yaklaşık 1 ay sonunda mL’sinde 7-10x106 hücre olacak şekilde istenilen yoğunluğa ulaşıldığında, steril alanda fibroblast hücrelerinin enjektör (min 2cc) içerisine dolumu yapılıp steril tüplerde soğuk zincir ile Genkord tarafından çıkarılarak hekime ulaştırılır. Hekime ulaşan hücreler, en geç 8 saat içinde uygulama yapılması hücrelerin canlı kalması ve tedavinin etkinliği açısından önemlidir.

Uygulama hekim tercihine göre ilgili alanlara enjekte edilerek yapılır. Uygulama öncesi, hasta ve doktor tercihine göre lokal anestezik etkili krem veya bölgesel anestezi uygulanabilir.

FibroPlus/Fibrogel Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Uygulama sonrası günlük yaşama devam edilebilir. Alternatif tedavilerde olduğu gibi 2-4 saati geçen yüzde ödem, ağrı, kızarıklıklar gibi yan etkiler olmaz. Uygulamanın yapıldığı gün yoğun makyaj, solaryum, sauna, havuz ve uygulamanın yapıldığı bölgeyi uzun süreli gün ışığına maruz bırakmak tavsiye edilmez.

FibroPlus / FibroGel

Kalite Kontrolü Nasıl Sağlıyoruz?

Genkord Sağlık ve Biyoteknoloji hizmetleri olarak üretimimiz GMP laboratuvarımızda gerçekleştirilip, Sağlık Bakanlığı ve uluslararası akredite kurumlar tarafından denetlenmektedir.

Üretim sonunda hücre sayımı, canlılık, morfolojik analiz, immünfenotipleme, farklılaşma yeteneğinin ölçümü ve aerop & anaerop kültür testlerini yaparak güvenle uygulama yapılmasını sağlıyoruz.

FibroPlus / FibroGel FibroPlus / FibroGel

Gelecek Yıllarda Kullanmak Üzere Dondurarak Saklama

GENKORD hücre bankacılığı kapsamında hastalarımızın isteğine bağlı olarak hücrelerini gelecek yıllarda kullanmak amacıyla saklama hizmeti vermektedir.

Çoğalan hücrelerin uzun yıllar boyunca bozulmadan saklanabilmesi için özel solüsyonlar eklenerek -196°C sıvı azot tankında depolanır.

Uygulama günü, çözülerek işlem için hazır hale getirilir.

Fibroblastlarınızı Neden -196ºC de saklatmalısınız?

Her hücrenin kendini yenileme ve fonksiyon olanak kapasitesinde, yaşa ve çevre koşullarına bağlı olarak azalma görülür. Dolayısıyla -196 0C tanklarında, erken yaşta yapılacak olan kendi hücrenizi saklatma işlemiyle, ileri yaşlarda oluşabilecek hastalık veya yaşlanmaya karşı tedavilerde etkili bir hücre tedavi kaynağı sağlanmış olacaktır

Genkord Azot Tankları

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım