flag tr flag eng

GÖBEK KORDON DOKUSU

Göbek Kordon Dokusu Kaynaklı Mezenkimal Kök Hücreler Nelerdir?

Mezenkimal kök hücreler multipotent erişkin kök hücrelerdir. Kemik iliği, kordon kanı, yağ dokusu, plasenta, göbek kordonu, diş pulpası, göz gibi çok çeşitli dokulardan elde edilirler. Bu kök hücreler fonksiyonel hücrelere farklılaşma yetenekleri ile tıpta farklı uzmanlık alanlarında kullanılmaktadırlar. Anne ve bebek arasındaki besin ve metabolit alışverişinde görev alan göbek kordonu, embriyonik kök hücreye en yakın ve başka hücrelere dönüşme kapasitesi en yüksek kordon kanı ile birlikte en genç mezenkimal kök hücre kaynağıdır.

Göbek Kordonu Dokusu Saklatmanın Avantajları Nelerdir?

  • Kordon Dokusu Kök hücresi doğum sırasında anne ve bebek arasındaki kordondan  ağrısız bir biçimde alınıp anneye veya bebeğe hiçbir yan etki oluşturmamaktadır.
  • Kök hücreler yüksek farklılaşma kapasiteleri ile doku mühendisliğinde ve rejenatif tıpta kullanılabilecek kemik, kıkırdak, kas, sinir hücreleri gibi çeşitli hücrelere dönüşebilmektedirler.
  • Kordon Dokusu Kök hücresi saklatılması durumunda Diyabet, kalp hastalıkları, nörodejeneratif hastalıklar, ortopedik hastalıkların tedavisinde kullanılabilmektedir.
  • Kordon Dokusu Kök hücreleri İmmünomodülatör özellikleri ile doku ve organ nakillerinde hastayı greft reddinden korumada etkin olabileceği gösterilmiştir.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım