flag tr flag eng

DİŞ KÖK HÜCRESİ

DİŞ KÖK HÜCRELERİ NEDİR?

Diş kök hücreleri, dişin en iç tabakasında bulunan mezenkimal kök hücrelerdir. Süt dişi, mezenkimal hücre içeriği en zengin olan diş hücresidir. Bu hücreler, yaşamı tehdit eden çeşitli hastalıkların tedavisi için terapötik potansiyele sahiptir.

DİŞ KÖK HÜCRELERİNİ EŞSİZ KILAN NEDİR?

  • Dental pulpa kök hücreleri, sinir hücrelerine, kas hücrelerine, insülin üreten hücreler vb. hücrelere farklılaşma potansiyeline sahiptir.
  • Dental pulpa kök hücreleri büyüyebilir ve kontrollü koşullarda çoğaltılabilir.
  • Dental pulpa kök hücreleri bol miktarda bulunur ve toplanması kolaydır. Biyomedikal atık olarak atılacak olan süt dişlerinden elde edilebilir.

DİŞ KÖK HÜCRESİ NEDEN SAKLANMALI?

diskokhucresi_1.png
  • Süt dişlerinden elde edilen mezenkimal kök hücreler, kordon kanı ve dokusundan sonra saklatabileceğiniz en genç ve sağlıklı hücrelerdir.
  • İhtiyaç halinde kişiye özel (otolog) kullanıma olanak sağlamaktadır.
  • En sağlıklı hücreler, yaş veya hastalık nedeniyle bozulmadan önceki genç hücrelerdir. Çocuğunuzun diş kök hücrelerini bugün saklatmak, hücreleri olabilecekleri en iyi durumda tutar.

DİŞ KÖK HÜCRE BANKACILIĞI NEDİR? GENKORD'DA DİŞ KÖK HÜCRELERİ KAÇ YIL SAKLANABİLİR?

GENKORD’da, Diş Kök Hücre Bankacılığı, süt dişleri veya yirmi yaş dişlerinden elde edilen kök hücre gruplarının korunarak diş sahipleri için saklanmasını hedefler. Dişler laboratuvarımıza ulaştırıldıktan sonra, içerdiği kök hücreler izole edilerek çoğaltılır, kalite kontrol testleri tamamlandıktan sonra  sıvı azot buharında (-196°C’de) saklamaya alınır. Hücreler uzun yıllar boyunca saklanabilir.

HANGİ DİŞLERDEN KÖK HÜCRE ELDE EDİLİYOR?

Çocuklarda tüm süt dişlerinden ve yirmi yaş dişlerinden kök hücre elde edilmesi mümkündür. Pulpa bölümü enfekte olmamış dişler ile çalışmakta olup, enfeksiyonlu ağız hastalığına sahip olan bireylerden diş kabul edilmemektedir.

DİŞ KÖK HÜCRESİNDE SÜREÇ NASIL İLERLER?

diskokhucresi_2.png
Yetkilimizle görüşülmesinin ardından, diş sahibinden veya ebeveyninden yazılı işlem onayı alınır. Yazılı işlem onayı, Genkord ile gerçekleştirilen işlem ve saklama sözleşmesidir. Devamında adresinize Genkord diş toplama seti gönderilecektir. Diş toplama işlemi, tercihen diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Çekilen dişler, Genkord tarafından gönderilen solüsyona konmalı ve 36 saat içerisinde merkezimize ulaştırılmalıdır.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve kriyoprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım