HABERLER

İnsan vücudunda hemen her dokunun yedek parça deposu olarak kök hücreler olduğunu söyleyen Doç Dr. Gürsel Turgut, konu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Günümüzde gittikçe önem kazanan kök hücre ve rejeneratif (yenileyici) tıp hakkında bilgilendiren Turgut, önemli uyarılarda bulundu.

İlk Türk Patentli ‘Kan, Doku ve Ürünlerini İşleme Cihaz Sistemi’, Avrasya’nın en kapsamlı Medikal Fuarı EXPOMED’de 03-06 Nisan Tarihlerinde tanıtıldı. ‘Kan, Doku ve Ürünlerini İşleme Cihaz Sistemi’, ARGE ekibimiz tarafından TÜBİTAK KOBİ ARGE Destek Programı kapsamında geliştirilmiştir.

Genkord’un yer aldığı Medikal Ürün, Hastane Donanımları, Sağlık Bilişim ve Teknolojileri, Laboratuvar Sistemleri, Evde Bakım Ürünleri ve Sağlık Turizmi Fuarı CNREXPO’da 10-13 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Bolu’da 2012 yılında kemik iliği hastası olarak dünyaya gelen 4 yaşındaki Zeynep Gülcan için düzenlenen kan bağışı kampanyasında 100 bin kişinin verdiği kan örnekleri uyuşmayınca anne Nurcan Gülcan, tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı. Dün gece dünyaya gelen bebekten alınan Kordon kanı ilik hastası Zeynep’e nakledilecek.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim