flag tr flag eng

SAÇ KÖK HÜCRESİ

Cerrahi Olmayan Saç Dökülmesi Tedavisinde Saç Kökü Kaynaklı Kök Hücre Tedavisi

Saç dökülmesi veya alopesi, herkes için, özellikle erkekler için bir endişe kaynağıdır. Saç dökülmesi tedavisinde saç dökülmesini önlemek için Propecia ve Rogaine gibi ilaçlar bulunur. Bununla birlikte, günümüzde uygulanan tedavi yöntemleri ise acılı, uzun süreç ve estetik olarak zahmetlidir. Yeni bir tedavi yöntemi olan kök hücre tedavisi tüm bunları ortadan kaldırır. Genkord Sağlık ve Biyoteknoloji merkezi olarak GMP standartlara uygun altyapımız ile sizlere saç kök hücre tedavisi hizmeti sunmaktayız.

Kök hücreler, dokuları koruyan ve onaran, spesifik olmayan hücrelerdir. Kök hücreler, birçok farklı hücre tipine gelişme potansiyeline sahip oldukları için eşsizdir. Doku ve saç rejenerasyonunda, kök hücreler, parakrin sinyaliyle bitişik hücrelerin değişimi, davranışı veya farklılaşmasını tetikler. Kök hücreler, saç derisine enjekte edilerek ve saç hücrelerinin parakrin etki sağlayarak daha faal hale gelmesi, böylelikle saç kökünün kıl folikülü oluşturmasını tetiklediği çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Kök hücre tedavisi, mezenkimal kök hücrelerini kendi sağlıklı kıl foliküllerinden izole etme ve onları GMP ortamda çoğaltılarak saç derisine yeniden enjekte işlemidir. Saç follikülleri doktor tarafından küçük bir operasyonla alınır. Genkord GMP laboratuvarımızda  en fazla 1 ay içinde mezenkimal kök hücreler üretir ve uygulama için hazırlanır. Her başvuru, kişinin saç dökülme seviyesine göre doktor tarafından planlanır. Genellikle 3 doz 15 günde bir yapılır. Bununla birlikte, saç dökülmesini önlemek veya yeniden saç oluşumu şeklinde tedavisi garanti edilemez. Sonuçlar hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök Hücre tedavisi otolog ve güvenlidir. Birçok tıbbi bozukluk için birçok tedavi protokolü gösterilmiştir.

Kök hücre tedavisi, saç restorasyon cerrahisinde yeni ve çok fazla olmayan yayınlanmış makale mevcuttur. Bu prosedür, genellikle çok genç olduklarından veya saç dökülmesinin erken safhasında olduklarından cerrahi aday olmayan hastalar için kullanılır. Saç dökülmesinden muzdarip olan kadınlar, saç ekimi istenmediğinde ya da saç ekimi için yeterli donör saç mevcut değilse de iyi adaydır.KAYNAK

1. Dermal papilla-induced hair differentiation of adult epithelial stem cells from human skin.

2. Hair Follicle Dermal Stem Cells Regenerate the Dermal Sheath, Repopulate the Dermal Papilla, and Modulate Hair Type

3. Hair Follicle Generation by Injections of Adult Human Follicular Epithelial and Dermal Papilla Cells into Nude Mice.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım